صندوق فروشگاهی , صندوق فروشگاهی کلاسیک , صندوق فروشگاهی مدرن و لمسی , خرید , قیمت و فروش انواع صندوق فروشگاهی , صندوق فروشگاهی کاملا دیجیتال  : شاید به نظر بیشتر افراد که برای اولین بار کله صندوق فروشگاهی رو می شنوند . یک جعبه ساده که فقط پول ها را در فروشگاه ها و مغازه ها در آن می گذارند تداعی شود . البته درست هست . صندوق فروشگاهی در اصل یک جعبه ای است که پول ها را با ایمنی بالایی در خود نگهداری می کند. و امنیت آن را تامین می کند. اما با پیشرفت حوزه حفاظت و امنیت امروزه صندوق فروشگاهی به یکی از مهمترین موارد مورد نیاز برای صاحبان فروشگاه ها به ویژه فروشگاه های بزرگ می باشد. با اهمیت گرفتن آن هر روز انواع بسیار پیشرفته ای از صندوق های فروشگاهی را در بازار می بینیم .

صندوق فروشگاهی

صندوق فروشگاهی

صندوق های فروشگاهی در اصل به دو نوع کلی زیر تقسیم بندی می شوند :

  • صندوق فروشگاهی کلاسیک
  • صندوق فروشگاهی مدرن و لمسی ( دیجیتالی )

اما کاربرد اصلی صندوق فروشگاهی امروزه چیست ؟

باید توضیح دهم که امروزه تنها برای ذخیره کردن پول از صندوق فروشگاهی استفاده نمی کنند . بلکه این صندوق ها دارای سیستم نرم افزار فروشگاهی می باشند که خرید و فروش روزانه هر فروشگاه را به صورت دقیق ثبت می کنند. هم چنین میزان موجودی هر کالا را در یک واحد صنفی ذخیره می کند. اکثر این صندوق های فروشگاهی مجهز به بارکد خوان نیز می باشند که در زیر به موارد و امتیازات مهم صندوق فروشگاهی اشاره می کنیم :

صندوق های فروشگاهی مدرن دارای ویژگی های زیر می باشند :

  • دارای بارکد خوان پیشرفته می باشند
  • کشوی پول با ایمنی بالا دارند .
  • چاپگر فیش جهت تسریع در امور کاری دارند .
  • دارای نرم افزار فروشگاهی پیشرفته می باشند .

هدف از وجود یک صندوق فروشگاهی در یک واحد صنفی چیست ؟

می توان سوال بالا را بدین گونه جواب داد که هدف از داشتن یک صندوق فروشگاهی مدرن و دیجیتالی مدیریت آسان تمامی امور مالی مربوط به واحد می باشد. از دیگر مزیت های داشتن صندوق فروشگاهی می توان به ارائه گزارشات دقیق و سریع از خرید و فروش روزانه , ماهانه اشاره کرد همچنین صدور فاکتور فروش نیز از دیگر مزیت صندوق در فروشگاه ها می باشد . تعیین موجودی کالا , وجود یک سیستم مدیریت دقیق فرش نیز از دیگر مزیت های صندوق فروشگاهی می باشد.