چاپگر بارکد , لیبل پرینتر , بارکد پرینتر

چاپگر بارکد , لیبل پرینتر , بارکد پرینتر : چاپگرهای لیبل یا همان چاپگر بارکد نوعی دستگاه است که جهت چاپ و تکثیر لیبل های پشت چسب دار همان برچسب ها مورد استفاده قرار می گیرند . از این نوع از چاپگرها استفاده های زیادی می شود بنابراین در ابعاد و اندازه های گوناگون طراحی می شوند .
چاپگرهای برچسب کاربردهای مختلفی دارند و از آن ها می توان استفاده دهای زیادی کر از جمله در چاپ قیمت فروش اجناس , مدیرت انبارداری , چاپ بر روی بسته های خون و نمونه آزمایشگاهی در یک آزمایشگاه همچنین می توان از آن ها در مدیریت کردن دارایی های ثابت نیز استفاده کرد .

پورت پرینترهای لیبل زن

پورت USB

از این نوع از پورت ها زمانی استفاده می کنیم که پورت پارارل نباشد که این نوع از پورت ها در اکثر لپ تاپ ها موجود است . این دسته از پورت ها یک مشکل اساسی دارند آن هم اینکه نصب دوباره درایور پرینترها در زمان قطع و وصل شدن برد و سیم آن ها است .

پورت موازی یا همان پورت paral

این نوع از پورت ها از سرعت کار بالاتری برخوردارند همچنین در مواقع استفاده از آن ها دیگر نیازی به نصب کردن درایور نیست

پورت شبکه (Ethernet )

از این نوع از پورت ها زمانی استفاده می شود که تعداد کامپیوتر و پرینتر زیاد باشد اما این دسته از پورت ها یعنی پورت شبکه از هزینه ی بالاتری به نسبت دیگر پورت ها برخوردار است .

پورت سریال COM

پورت سریال یا همان پورت COM از سرعت پایین تری به نسبت دیگر پورت ها برخوردار است و از آن برای فاصله هایی در حدود ۱۵ متر استفاده می شود .

چاپگر بارکد , لیبل پرینتر , بارکد پرینتر

چاپگر بارکد , لیبل پرینتر , بارکد پرینتر

انواع بارکد پرینتر حرارتی

چاپ کوتاه مدت یا همان چاپگر حرارتی مستقیم

در این نوع از چاپگر ها از کاغذهایی استفاده می شود که حساس به حرارت هستند یعنی از کاغذهای حرارتی فکس استفاده می شود . برچسب های حرارتی که مستقیم هستند معمولا در حدود ۶ تا ۱۲ ماه محو می گردند و اگر این کاغذها در معرض مستقیم نور خورشید و یا گرما و هرگونه بخار شیمیایی قرار گیرند از عمرشان کاسته می شود . کاربردهای این دسته از برچسب ها در درجا اول اکثرا برای کاربردهایی استفاده می شو که کوتاه مدت باشند مانند برچسب حمل .

چاپ دائمی یا همان چاپگر حرارتی غیرمستقیم

در این نوع از چاپگرها از گرما برای منتقل نمودن جوهرها از ریبون استفده می شود که از آن ها جهت چاپ کردن دائمی بر روی تمامی برچسب ها استفاده می شود . برخی از این چاپگر ها این توانایی را دارند که کار چاپ حرارتی مستقیم را نیز انجام دهند .

انواع ریبون

Wax

یکی از پرکاربردترین ریبون ها است که اثری مقاوم داشته و اکثرا مناسب برای چاپ برچسب های کاغذی نیمه براق و مات است .

Wax/resin

این نوع از ریبون ها تاثیری مقاومتی دارند و آن ها را برای برچسب های پلاستیکی و نیمه براق استفاده می کنند .

Resin

از این نوع از ریبون ها نیز برای پوشش های مصنوعی و یا برچسب ها استفاده می کنند و ادر برابر خراش از مواد شیمیایی بادوام و مقاومی برخوردارند .

انواع چاپگر بارکد

چاپگر برچسب صنعتی

از این چاپگرها برای کارهای سنگین مانند مرکز توزیع همچنین کارخانه ها و انبارگردانی استفاده می شود .

چاپگر برچسب رومیزی

اکثرا برای کارهای متوسط ئ یا کارهای سبک از این چاپگرها استفاده می کنند و رولی در حدود ۴ اینچی دارد . این چاپگرها ارزان و بی صدا است .

چاپگر برچسب تجاری

به طور معمول رول های بزرگتر در حدود ۸ اینچ را در خود جای داده است و از آن برای انجام عملیات چاپ با حجم متوسط استفاده می شود .

اسکنر Rfid

این دسته از چاپگرها یک برچسب تخصصی هستند که می توانند عمل رمزی کردن و چاپ را روی فرستنده های تگ یا همان rfid قرار دهند و در میان مواد ترکیبی که از قابلیت چاپ برخوردارند و در بین کاغذ , می توانند چاپ را به طور همزمان انجام دهند . این نوع از تگ ها به اطلاعاتی از جمله اطلاعات چاپ شده برای سازگاری با سیستم بارکد نیازمندند بنابراین می توان تگ را شناسایی کرد .

چاپگر صنعتی قابل حمل

از این چاپگرها برای عملیات و کارهای سنگین استفاده می شود . یکی از نمونه های کاربرد ان ها برچسب زدن تاسیسات و کارهای الکتریکی , طبقه بندی کردن محصولات که در شان ها نیازی به کامپیوتر نیست , طراحی و ساخت سایت ها و ..

چاپگر برچسب سفارشی

این چاپگر می تواند برچسب زدن را به صورت خودکار انجام دهد . از این نوع از چاپگرها معمولا در تاسیسات انبارداری و تولید که در آن ها نیاز به پالت و قاب برای حمل نیاز داریم مورد استفاده قرار می گیرند .

parsagate.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید